6 rodzajów przewodników duchowych i jak się z nimi komunikować

Bez względu na to, kim jesteś, skąd pochodzisz i jak wygląda twoje życie, masz duchowych przewodników, którzy wysyłają ci pomocne wiadomości. Oto, jak rozpoznać swoich unikalnych przewodników, otworzyć się na ich mądrość i komunikować się z różnymi typami przewodników w dowolnym momencie:

Jakie są różne typy przewodników duchowych?

Niektórzy przewodnicy duchowi są z tobą przez całe życie, nawet zanim się urodziłeś. Inni dołączyli do twojego zespołu, gdy ich potrzebowałeś w różnych momentach swojego życia, i możesz wykorzystać swoją wolną wolę, aby nadal prosić o więcej przewodników duchowych.

Archaniołowie

Archaniołowie są przywódcami w świecie aniołów i mają potężną, bardzo dużą sygnaturę energetyczną. Jeśli jesteś empatą lub jesteś wrażliwy na energię, kiedy wzywasz archanioła, możesz poczuć zmianę energii w pomieszczeniu. Każdy archanioł ma swoją specjalizację, podobnie jak specjalność uzdrawiania Archanioła Rafaela , i może pracować z niezliczoną liczbą ludzi jednocześnie.

Poznaj imiona 7 głównych Archaniołów

Anioł Stróż

Aniołowie stróże są wyłącznie twoi, a każdy z nas ma ich więcej niż jednego! Aniołowie stróże poświęcili swoje życie, aby pomóc tylko Tobie. Zadzwoń do nich w każdej chwili, aby uzyskać natychmiastową pomoc. Kochają Cię bezwarunkowo, na zawsze. Pamiętaj, że anioły nie są wyznaniowe i pracują z ludźmi wszystkich wyznań i przekonań duchowych.

Zwierzęta duchowe

Duchowe zwierzęta mogą być twoimi zwierzakami, które kiedyś miałeś, a które zmarły, a teraz są częścią twojego duchowego zespołu przewodnictwa. Duchowymi zwierzętami mogą być także dowolne zwierzęta, które mogą Cię czegoś nauczyć, na przykład paw uczący Cię, jak ważne jest piękno lub pewność posiadania swoich darów, albo wilk pokazujący, jak ważne jest zaspokojenie Twoich potrzeb związanych z przetrwaniem.

Duchowe zwierzęta mogą po raz pierwszy pojawić się we śnie, na twoim podwórku lub na kubku kawy twojego współpracownika.

Wniebowstąpieni mistrzowie

Wniebowstąpieni mistrzowie, tacy jak Budda czy Matka Maria, byli kiedyś ludźmi, żyjącymi podróżami głębokiego duchowego wzrostu i wpływu. Teraz zajmują szczególne miejsce jako przywódcy w świecie duchów i jako przewodnicy/nauczyciele ludzi takich jak ty.

Moi przewodnicy powiedzieli mi, że wszyscy wniebowstąpieni mistrzowie są partnerami i pracują razem w harmonii, bez względu na to, jakiej kultury czy religii byli częścią za życia.

Zmarli bliscy

Bliscy lub członkowie rodziny, którzy odeszli, mogą zostać jednym z Twoich przewodników duchowych i aktywnie wspierać Cię z nieba, pomagając Ci w bardzo praktyczny sposób, na przykład wysyłając możliwości kariery lub pielęgnując relacje na swój sposób.

Jedna z twoich babć może być dla ciebie ważnym przewodnikiem duchowym, niezależnie od tego, czy znałeś ją dobrze za życia, czy nie.

Tak naprawdę każdy, kto odszedł, może stać się dla ciebie przewodnikiem duchowym. Jeśli jesteś tancerzem, możesz mieć w swoim zespole duchowego przewodnika, który kiedyś był także tancerzem i performerem, a teraz chce pomóc Ci przewodzić i inspirować Cię jako artystę.

Aniołowie pomocnicy

Anioły pomocnicze to, że tak powiem, „niezależne anioły”, które po prostu szukają ludzi, którzy pomogą im w określonych sytuacjach, takich jak znalezienie nowych przyjaciół lub znalezienie nowej przestrzeni biurowej.

W jaki sposób przewodnicy duchowi komunikują się z nami?

Przewodnicy duchowi często wejdą w twoje życie, wysyłając ci znaki , zwane także synchronicznościami . Carl Jung zdefiniował synchroniczność jako „znaczący zbieg okoliczności”.

Przykładem może być świadomość, że musisz poprawić swój związek romantyczny po kłótni z partnerem przed pójściem spać, a następnego dnia niespodziewanie na biurku współpracownika widzisz książkę o komunikacji w związkach romantycznych.

Przewodnicy duchowi mogą również komunikować się z Tobą za pomocą liczb lub sekwencji liczb , takich jak 111. Możesz też mieć szczęśliwy numer, a kiedy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, Twój szczęśliwy numer znajduje się w adresie firmy.

Przewodnicy duchowi mogą z tobą rozmawiać, wysyłając wiadomości muzyczne, na przykład piosenkę, która zawsze inspiruje cię do zagrania w radiu, gdy wsiadasz do samochodu po ciężkim dniu.

Przewodnicy duchowi mogą wysłać ci sen, który podsunie ci pomysł, jak sobie poradzić z sytuacją, lub przewodnik może nawet pojawić się we śnie.

Przewodnicy duchowi wysyłają nawet pomocnych ludzi i możliwości, co jest inną formą komunikacji, która często wymaga podjęcia działań (zaproszenie na lunch interesującej nowej osoby w twoim życiu, zakup biletu na warsztaty transformacyjne) w odniesieniu do osoby lub możliwości Twojego przewodnika wysłał lub w jakiś sposób umieścił na twoim radarze.

10 sposobów na rozpoczęcie komunikacji ze swoimi przewodnikami duchowymi.

Oto kilka praktycznych strategii łączenia się z zespołem doradców i rozpoznawania ich znaków i synchroniczności:

Bądź bardziej obecny w swoim codziennym życiu.

Częścią uzyskania dalszych wskazówek od przewodników duchowych jest rozpoznanie wiadomości, które już wysyłają. Wiele razy wiadomości wysyłane przez naszych przewodników są dla nas zagubione, ponieważ nasze życie jest zbyt zajęte lub nasze umysły są zbyt zajęte.

Krok działania: Spróbuj zwolnić trochę miejsca w swoim harmonogramie lub, jeśli to możliwe, zdejmij z siebie część obowiązków. Kiedy nie będziesz się spieszyć, zauważysz więcej wiadomości od swoich przewodników. Pomóż wyciszyć swój umysł, znajdując praktykę medytacyjną , która będzie dla Ciebie skuteczna, dzięki czemu będziesz mógł lepiej tworzyć więcej przestrzeni pomiędzy myślami.

Wypatruj znaków od Aniołów.

Im częściej będziesz wypatrywać znaków od swoich przewodników, tym lepiej będziesz rozpoznawać znaki, które wysyłają. Ale dzieje się też coś innego magicznego – gdy Twoi przewodnicy wyczują, że jesteś bardziej świadomy ich i ich pomocnych wiadomości, wyślą więcej.

Krok działania: Przypomnij sobie, jadąc pociągiem do pracy lub podczas porannego prysznica, że ​​codziennie Twoi przewodnicy wysyłają Ci wiadomości. Jeśli próbujesz podjąć ważną decyzję lub przechodzisz przez duże zmiany lub wyzwania, spodziewaj się, że wskazówki, które otrzymasz, będą coraz częstsze, aby pomóc Ci poradzić sobie z tą sytuacją.

Załóż dziennik przewodnika duchowego.

Zdobądź specjalny dziennik i poświęć go wyłącznie poprawie komunikacji między tobą a twoimi przewodnikami. To święte miejsce, w którym możesz napisać list do swoich przewodników i poprosić ich o konkretną pomoc.

Chociaż Twoi przewodnicy dobrze znają Ciebie i Twoje życie, korzystanie z wolnej woli i proszenie o pomoc i wskazówki może mieć potężną moc. Możesz także użyć tego dziennika do zapisania wszelkich ważnych znaków, które wysyłają.

Krok działania: Napisz list do swoich przewodników na początku tygodnia i wyraź wdzięczność za jedno lub dwa zdania na temat czegokolwiek w Twoim życiu, w czym Twoim zdaniem ostatnio pomogli.

Następnie poświęć kilka zdań, prosząc ich o pomoc lub wskazówki w konkretnej sprawie. Przez resztę tygodnia obserwuj synchronizację ze swoimi przewodnikami dotyczącą tego problemu.

Poznaj swoich przewodników i nadaj im imiona.

Możesz nadać jednemu ze swoich aniołów stróżów imię, które zawsze kochałeś. Możesz też myśleć o swoim aniele stróżu, czytając imię w powieści, na przykład Javier lub Gigi, i to stanie się jego imieniem.

Nadanie przewodnikowi imienia sprawi, że poczuje się on bardziej realny i może zachęcić Cię do częstszego kontaktu z nim. Możesz także poznać osobowość jednego ze swoich przewodników po bliższej współpracy z nim.

Krok działania: Sprawdź, czy imię jednego z Twoich przewodników przychodzi Ci do głowy poprzez intuicję lub synchronizację, albo wykaż się kreatywnością i nadaj mu imię.

Jeśli przewodnik zawsze oferuje Ci pomoc w przeniesieniu Twojej kariery na wyższy poziom, może być poważny i zmotywowany. Jeszcze inny przewodnik może być zabawny i zawsze przesyłać Ci humorystyczne wskazówki, zachęcające do odprężenia się i cieszenia się jazdą.

Oddaj coś swoim przewodnikom.

Kiedy jesteś sfrustrowany jakąś sytuacją, nie wiesz, jaki będzie najlepszy następny krok lub czujesz, że nie masz wystarczającej kontroli, przekaż problem swoim przewodnikom. Nawet jeśli po to, żeby dać sobie trochę odpocząć. Dzięki temu możesz uzyskać świeże informacje, a Twoi przewodnicy będą mieli większą swobodę w wykonywaniu swoich obowiązków i pomaganiu. 

Krok działania: Poćwicz energiczne przekazywanie problemu swoim przewodnikom, być może tylko tymczasowo. Spróbuj wyciszyć swój umysł, zamiast obmyślać strategię i martwić się. Używaj mantry w stylu: „Oddaję tę kwestię moim przewodnikom, aby zobaczyli, co mogą zrobić”.

Dowiedz się więcej o przewodnikach duchowych.

Samo zbadanie przewodników duchowych pomoże poprawić komunikację z nimi. Poszukaj ekspertów i informacji, które do Ciebie przemawiają, są pozytywne, wzmacniające i uzdrawiające.

Krok działania: Weź udział w warsztatach, weź udział w zajęciach online lub przeczytaj książkę o przewodnikach duchowych. Zauważ, że samo poznanie ich lepiej w magiczny sposób otwiera cię na lepszą komunikację. Twoi przewodnicy będą podekscytowani, że przyciągnęli Twoją uwagę!

Popraw swoją intuicję.

Każdy ma intuicję i każdy może ją udoskonalić poprzez naukę i praktykę. W rzeczywistości istnieją cztery główne intuicyjne ścieżki , którymi możesz się bawić i rozwijać.

Możesz słyszeć delikatne głosy w swoim umyśle (jasnosłyszenie); postrzegaj wskazówki jako obrazy w swoim umyśle (jasnowidzenie); poznaj przewodnictwo w postaci przełomowych myśli lub pobrań mentalnych (jasnowidzenie); lub odczuwaj przewodnictwo w postaci energii, emocji lub doznań fizycznych (jasnowidzenie).

Krok działania: przećwicz korzystanie ze swojej intuicji przy podejmowaniu drobnych decyzji, których wynik nie będzie duży, np. gdzie pójść na lunch ze współpracownikiem.

Możesz także teraz pobawić się ze swoją intuicją, zadając jej pytanie, na którą metodę powinieneś położyć nacisk, aby lepiej komunikować się ze swoimi przewodnikami duchowymi. Poproś o liczbę od 1 do 10. Czy słyszałeś w myślach liczbę, widziałeś ją w myślach, masz silną wiedzę na temat liczby jako myśli lub poczułeś pociąg do określonej liczby, kiedy spoglądałeś wstecz na tę listę ?

Rozwijaj codzienne, cotygodniowe lub miesięczne praktyki duchowe.

Przewodnicy duchowi pochodzą ze świata duchów i mają potężną zdolność osadzania cię w twojej własnej duchowości lub pomagania ci ją odkryć.

Regularne praktyki duchowe – takie jak codzienne rysowanie karty wyroczni w poszukiwaniu inspiracji, chodzenie na zajęcia jogi medytacyjnej raz w tygodniu lub uczestnictwo w duchowym spotkaniu raz w miesiącu z innymi ludźmi – stworzą większą intymność z twoimi przewodnikami duchowymi.

Krok działania: Zrób coś w ciągu najbliższych kilku tygodni, na przykład rytuał nowiu lub pełni księżyca , aby stworzyć bardziej regularne praktyki duchowe w swoim życiu.

Możesz także sporządzić listę najważniejszych duchowych przekonań. Na przykład możesz mocno wierzyć, że dusza żyje po śmierci ciała, lub możesz czuć się bliżej Ducha, gdy spędzasz czas na łonie natury.

Po prostu wyślij swoim przewodnikom wiadomość w myślach.

Może to wydawać się najszybszym i najłatwiejszym sposobem nawiązania kontaktu z przewodnikami duchowymi, ale to naprawdę działa. Możesz odmówić formalną modlitwę lub błogosławieństwo albo po prostu w jednym lub dwóch zdaniach powiedzieć im, czego potrzebujesz.

Krok działania: Jak tylko skończysz czytać ten artykuł, poproś swoich przewodników duchowych o pomoc w myślach w sprawie, o którą się martwisz. Następnie poproś o pomoc ukochaną osobę, współpracownika, eksperta lub pracownika służby zdrowia. Zasługujesz na całe wsparcie, jakiego potrzebujesz!

Użyj narzędzia wróżenia. 

Ludzie używali narzędzi wróżbiarskich do komunikowania się z Duchem od tak dawna, jak istnieje. Karty Wyroczni , karty tarota , runy… istnieje wiele narzędzi wróżenia. Wypróbuj różne metody i zobacz, która będzie dla Ciebie najlepsza. 

Krok działania: Zanim zaczniesz pracować z narzędziem wróżenia, weź karty lub cokolwiek innego w dłonie i przytrzymaj je przez minutę, zamykając oczy i biorąc kilka głębokich oddechów, aby się skoncentrować. Następnie poproś w ciszy swoich przewodników duchowych, aby za pośrednictwem tego narzędzia przesłali Ci pomocną, uzdrawiającą wiadomość.

Co zrobić, gdy czujesz się odłączony od swoich przewodników duchowych.

Jeśli czujesz, że jesteś odłączony od Ducha, nie martw się. Masz połączenie z Duchem i zawsze będziesz. Twoi przewodnicy duchowi są tam i pracują w twoim imieniu za kulisami, niezależnie od tego, czy ich wyczuwasz, czy nie. Czasami to właśnie w najtrudniejszych momentach naszego życia możemy czuć się odłączeni od Ducha, jednak wtedy Duch może i chce nam pomóc bardziej niż kiedykolwiek.

Kiedy przechodzisz przez duże zmiany, może to pomóc ci poczuć połączenie ze swoją duchowością i przewodnikami duchowymi. Obejrzyj film dokumentalny lub film o tematyce duchowej, posłuchaj podcastu duchowego przywódcy, który z tobą rezonuje, lub przeczytaj podnoszącą na duchu i włączającą książkę o duchowości przez 20 minut każdego wieczoru przed snem.

Twoi przewodnicy duchowi bardzo chcą mieć z tobą bliższą relację. Gdy otworzysz się na nich i spróbujesz lepiej się z nimi komunikować, możesz być mile zaskoczony liczbą wiadomości, które zauważysz. Twoi przewodnicy duchowi już wysyłają ci wiele wiadomości.

Dla większości ludzi zaproszenie polega na rozpoczęciu rozpoznawania komunikacji, która już ma miejsce.