18 sposobów na rozwój i wzmocnienie intuicji

Żyjemy w kulturze opartej na strachu, która ma obsesję na punkcie kontrolowania życia. Boimy się niepewności, dlatego stale próbujemy przewidzieć wszystko, co może pójść nie tak. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uchronić się przed katastrofą. To wyczerpujący sposób życia, który może prowadzić do chronicznego stanu stresu, niepokoju i wyczerpania. Na szczęście nie potrzebujesz strachu, aby cię chronić, ponieważ masz intuicję – potężną wewnętrzną wiedzę .

Wszyscy jesteśmy wyposażeni w intuicję, która jest potężna, godna zaufania i nienagannie dostrojona do naszej prawdziwej ścieżki. To, czy z niej skorzystasz, czy nie, zależy od Ciebie. Oto kilka sposobów na zwiększenie głośności twojego wewnętrznego głosu:

1. Medytuj

Wiadomości płynące z Twojej intuicji są zwykle ciche, więc spędzenie czasu w ciszy pomoże Ci je usłyszeć i zinterpretować.

Zacznij zauważać wszystko, co możesz, za pomocą pięciu konwencjonalnych zmysłów.

Może to zwiększyć twoją wrażliwość na szósty zmysł.

3 .

Zwróć uwagę na swoje sny.

Kiedy umysł poznawczy jest zajęty, może zastąpić intuicyjną prawą półkulę i podświadomy umysł, źródło intuicji. Ale kiedy śpisz, twój umysł poznawczy odpoczywa i otwiera przestrzeń dla umysłu podświadomego, który wysyła ci sygnały w snach .

4 .

Bądź kreatywny.

Angażowanie się w kreatywne zajęcia, takie jak rysowanie, scrapbooking lub swobodne prowadzenie dziennika , wycisza umysł poznawczy i pozwala przemówić intuicji.

5 .

Skonsultuj się z kartami Oracle.

Naucz się korzystać z talii tarota lub wypróbuj talię kart wyroczni i samodzielnie zinterpretuj przesłania kart, zanim zajrzysz do przewodnika.

6 .

Sprawdź swoje przeczucia.

Masz przeczucie, który koń zwycięży na torze? Masz przeczucie, że jutro będzie padać, chociaż prognoza pogody mówi, że tak się nie stanie? Czy po prostu wiesz, że nowy chłopak twojej najlepszej przyjaciółki to zła wiadomość? Jeśli masz przeczucia dotyczące tego, co może się wydarzyć w przyszłości, zapisz swoje przeczucia, a następnie sprawdź je później. Zobacz, jak często miałeś rację.

7 .

Skonsultuj się ze swoim kompasem ciała.

Twoja intuicja przemawia do ciebie poprzez twoje ciało, a im bardziej kultywujesz świadomość somatyczną, tym bardziej stajesz się wrażliwy. Jeśli poczujesz dyskomfort fizyczny, gdy próbujesz podjąć decyzję, zwróć uwagę. Czy czujesz się lekki czy ciężki? Masz mdłości w jelitach? Dokucza Ci ból głowy lub biegunka? Może to być po prostu wynik reakcji stresowych wywołanych fałszywym strachem, ale może to być również efekt Twojej intuicji, która dzwoni głośno i wyraźnie.

8 .

Ucieczka od codziennej rutyny.

Uciec . Kierowco zwolnij. Wybierz się na rekolekcje, weź urlop naukowy lub po prostu spędź dzień w nowym otoczeniu, nie mając nic zaplanowanego. Kiedy jesteś zbyt zajęty, trudno jest być wrażliwym na ciche głosy intuicji. Spróbuj wyczyścić swój harmonogram i sprawdź, czy intuicja zadziała.

9 .

Spędzaj czas na łonie natury.

Przebywanie w świecie przyrody , z dala od technologii i innych pokus poznawczego umysłu, może otworzyć ten rodzaj intuicji, którego potrzebowaliśmy, gdy jako gatunek żyliśmy na świeżym powietrzu i polegaliśmy na niej, aby chronić nas przed żywiołami, drapieżnikami i innymi prawdziwymi strachami niebezpieczeństwa.

10 .

Wyciągnij wnioski z przeszłości

Przypomnij sobie negatywne doświadczenie ze swojej przeszłości, najlepiej coś całkiem niedawnego. Zanim to się wydarzyło, zastanów się, czy miałeś jakieś uczucia, które nakazywały ci trzymać się z daleka. Może miałeś przeczucie, że coś jest nie tak. Być może miałeś zwiastujący sen lub wizję. Jeśli tak, czy zwróciłeś uwagę na to uczucie, sen lub wizję, czy też wyperswadowałeś sobie to? Spróbuj dokładnie zapamiętać, co czułeś. Przypomnij sobie jak najwięcej szczegółów. Im częściej będziesz w stanie skontaktować się z tą częścią ciebie, która próbowała cię ostrzec, tym bardziej będziesz jej ufać następnym razem.

zielony umysł

11 .

Czuj więcej, myśl mniej

Umysł myśli, ciągle paplając, kłócąc się sam ze sobą jak szalony. Intuicja natomiast czuje. Jeśli nie masz pewności, czy słuchasz swojego przestraszonego umysłu, czy godnej zaufania intuicji, sprawdź, czy potrafisz rozróżnić, czy myślisz, czy czujesz.

12 .

Angażuj się w powtarzalne ruchy.

Biegaj , tańcz , siekaj marchewki, graj na pianinie lub maluj. Te fizyczne działania mogą uspokoić umysł poznawczy i otworzyć intuicję.

13 .

Dostosuj się do swoich wartości.

Twój umysł może odwodzić Cię od Twojej uczciwości, ale intuicja nigdy tego nie zrobi. Poczuj się komfortowo ze swoimi uczuciami, gdy zdradzasz swoje wartości, a dowiesz się, czego nie czuje intuicja. Dowiedz się, jak to jest zachowywać się zgodnie ze swoimi wartościami, a zaczniesz wyraźniej wyczuwać swoją intuicję.

14 .

Ćwicz wsłuchiwanie się w ludzi, zanim ich poznasz.

Zobacz, jakie informacje możesz uzyskać, obserwując ludzi i czując ich podpis energetyczny, zanim z nimi porozmawiasz lub dowiesz się czegokolwiek na ich temat od innych osób. Im więcej będziesz zwracać na to uwagi, tym bardziej zdasz sobie sprawę, że wiesz już rzeczy, których nie mógłbyś wiedzieć za pomocą umysłu poznawczego.

15 .

Czytaj książki o tym, jak rozwijać swoją intuicję.

Wypróbuj książki Soni Choquette „Zaufaj swoim wibracjom” , „Rozwijanie intuicji” Shakti Gawain lub „ Święte kontrakty” Caroline Myss .

Uwolnij swoją intuicję

Nie nazywaj siebie szaleńcem, gdy otrzymasz intuicyjne przeczucie. Często umysł poznawczy kłóci się z intuicją, zamiast jej ufać. Robiąc to, możesz racjonalizować siebie, wychodząc z intuicyjnej wiedzy, która może zmienić Twoje życie na lepsze.

Rozpocznij praktykę oddechową

Oddech , celowa manipulacja oddechem, może bardzo szybko dostarczyć potężnych spostrzeżeń. Wypróbuj jedną z trzech technik oddechowych, aby za pomocą oddechu zwrócić się do wewnątrz.

POWIĄZANE: 4 wskazówki intuicji i jak wykorzystać każdy z nich